WELDING

جوشکاری CO2

جوشکاری قوس الکتریکی با گاز محافظ شامل دو روش MIG و MAG می‌باشد. تفاوت بین این دو روش در نوع گاز مصرفی بوده که برای محافظت جوش بکار می‌رود. در روشMIG گاز محافظ از نوع گاز خنثی (آرگون یا هلیوم) بوده، در حالیکه در روش MAG گاز محافظ فعال بوده (نظیر CO2 یا ترکیبی از آن با آرگون).

جوش MAG

دی اکسید کربن از گازهای دیگری که در روش قوس الکتریکی استفاده می شوند، ارزانتر است. اولین گازی که دردستگاه های تمام اتوماتیک بکار رفت دی اکسید کربن بود، اکنون هم از این گاز در دستگاه های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده می شود. دی اکسید کربن خاصیت حفاظتی بسیار خوبی دارد و به طول قوس بسیار حساس است، در موقع استفاده از این گاز باید طول قوس را ثابت نگه داشت، بنابراین در دستگاه‌های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک که طول قوس باید ثابت نگه داشته شود استفاده از این گاز ایده آل است. درموقع استفاده از این گاز برای ثبات قوس و پیشگیری از ناجور شدن آن، از الکترودهای روپوش شده یا تنه کار استفاده می کنند. بیشترین گازی که در جوشکاری فولاد معمولی بکار می رود CO2 است. بزرگترین مزیت این گاز همانطور که گفته شد ارزان قیمت بودن آن است(1/0 بهای آرگون) بر خلاف گازهای اتمی، دی اکسید کربن در محل قوس الکتریکی به اکسیژن و مونو اکسید کربن تجزیه می شود، هر چند گازهای مزبور بعد از خنک شدن به CO2 تبدیل می شوند. در این حالت گازها و سایر مواد موجود قبل از جامد شدن جوش از آن خارج می شوند. جریان بیشتری که در موقع استفاده از CO2 مصرف می شود (در حدود %) باعث تلاطم بیشتر حوضچه مذاب شده و در نتیجه حباب های گازهای موجود در داخل جوش به سطح فلز صعود کرده و قبل از انجماد از آن خارج می شوند، در نتیجه تخلخل جسم کمتر خواهد بود. چون درموقع جوشکاری مقداری مونو اکسید کربن و حتی گازهای اُزُن تولید می شوند، کارگاه حتماً باید بخوبی تهویه شود، به هر حال باید از جمع شدن گازهای سمی در اطراف جوش جلوگیری کرد. نکته: دراین جوش از جریان مستقیم با قطب معکوس استفاده می شود. تجربه نشان داده که درصورتی که بتوانیم از ورود گازهای موجود در هوا یعنی اکسیژن و نیتروژن به منطقه جوش پیشگیری کنیم جوش از خواص شیمیایی و فیزیکی بهتری برخوردار خواهد بود.جوشکاری قوس الکتریکی با گاز محافظ CO2 یک روش بسیار مفید و فراگیر است. این روش برای جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت در تمامی ضخامت ها مورد استفاده قرار می گیرد و یک روش بسیار مناسب برای جوشکاری صفحات فلزی نازک و مقاطع نسبتاً ضخیم فلزات غیر سخت می باشد که در شرکت ایران خودرو بعد از جوش مقاومتی بالاترین میزان استفاده را در سالن های بدنه سازی به خود اختصاص داده است. در این روش قوس الکتریکی و حوضچه مذاب کاملاً برای جوشکاری واضح و آشکار است. در جوشکاری با CO2 گاهی یک لایه نازک سرباره روی گرده جوش را می پوشاند که باید این لایه از روی سطح جوش برطرف شود.

نکاتی پیرامون جوش co2

وارد کننده ، سیم جوش  CO2 ،مفتول CO2 ، مفتول مسوار ،سیم جوش کاری،سیم جوش در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که جوش co2 از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است ولی در درز جوشها و سازه هایی که استحکام بالا نیاز است توصیه نمی گردد و استاندارد ایزو هم ایراد می گیرد .صدای جوشکاری با co2 صدای زنبوری است وباید یکنواخت باشد وقطع و وصل نداشته باشد.سیم های co2 دارای قطرهای 6/0 و 8/0و 1 و 2/1 و 5/1میلیمتر می باشد. دلایل ایجاد مس به صورت روکش روی سیم های جوش عبارتند از: 1- هدایت الکتریکی خوب و بهبود قوس الکتریکی 2- تسهیل در حرکت روان سیم درون شیلنگ 3- جلو گیری از زنگ زدگی در طول انبار داری باید به این نکته توجه داشت که سیم های مصرفی نباید کندگی مس روی آنها باشد ولایه مسی نباید تخریب شده باشد. بازرسی عملکرد واحد تغذیه سیم به صورت زیر می باشد: 1- سیم خروجی نباید دو پهلو (بیضی) شده باشد در این صورت (بیضی شدن) قوس به جای شکل زنگوله ای تبدیل به شکل تبری می گردد و باعث پاشش جوش به اطراف می شود دو پهلو شدن را به صورت چشمی وبا لمس دست وبا استفاده از کولیس می توان تشخیص داد. 2- محفظه wire feeder را با استفاده از پمپ باد تمیز کنید 3-غلطک ها در حدی روغن کاری شوند که هیچ گونه سر ریز روغن به وجود نیاید زیرا در غیر این صورت سیم جوش به چربی آلوده شده وباعث ایجاد عیوب جوش می شود . هیچگاه به سر تورچ co2 ضربه وارد نکنید و آن را با اسپری مخصوص تمیز کنید.

نکات ايمني در جوشکاري CO2

phoca_thumb_m_m17

1- اتاق جوشکاري بايد مجزا و بايد داراي تهويه مناسب باشد (حتي المقدور از تهويه موضعي قابل حرکت استفاده شود) 2- هرگونه عمليات جوشکاري در تانکهاي تحت فشار که در آن کروزن موجود است به علت ترکيب با هوا قابليت انفجار دارد. در نتيجه اين تانکها ابتدا کاملا بايد از مواد زائد پاک و شستشو گردند. 3-  چک کردن روزانه همه کابلها، شلنگ گاز از لحاظ بريدگي و ساير مشکلات الزامي است. 4-  اتصالات برقي و کانکتورها بايد هفته اي يک بار تست شوند. 5-  موتور تغذيه بايد هر 200 ساعت يکبار چک شود ( جهت حذف آلودگي و برس کاري) 6-  هر3 ماه يکبار جعبه کنترل و قسمت هاي داخلي  بايد چک شود. فشار کمپرس هوا نبايد از P.S.I 25 بيشتر باشد. 7-  به هيچ وجه نبايد از گازوئيل جهت کار يا شستشو استفاده کرد. 8-  بعد از 500 ساعت بايد گريس گيربکس تعويض شود. 9-  کابل سه فاز به همراه سيم ارت جهت اتصال به زمين ضروري است. 10- در هنگام جوش در فضاي بسته منبع تغذيه بايد بيرون از محل جوشکاري باشد. 11- اپراتور به هيچ وجه نبايد نوک قطعه جوشکاري را لمس کند و همچنين از اصابت آنها به افراد ديگر خودداري شود. 12- هرگز منابع حاوي بنزين و حلال يا ديگر مواد آتش زا را جوش ندهيد. 13- منبع نيرو بايد در يک مکان امن يا يک سطح صاف و مطمئن قرار گيرد، لزوما نبايد در کنار ديوار باشد. 14- اشعه جوشکاري مي تواند از فاصله 40 فونتي به چشم صدمه برساند و باعث سوختگي شود (خصوصا وقتي که از يک ديوار رنگي منعکس شود) پس بنابراين بايستي فاصله ايمن رعايت شده و يا از عينک محافظ استفاده شود. 15- رطوبت بيش از حد لباس کارگر يا عرق کردن بيش از حد و لباس خيس، مقاومت الکتريکي را کاهش و امکان شوک ناشي از تجهيزات جوشکاري را بوجود مي آورد. دستکش ها، پيش بند ها، محافظ ساق دست، ژاکتها بايد خشک و سالم باشند. 16-  نبايد به تنهايي با دستگاههاي جوش CO2 کار شود. 17- از تماس قسمت هاي لخت الکترود با قسمت هاي لخت بدن اجتناب شود. نگهدارنده الکترود که گرم مي باشد را در آب خنک نکنيد. چون امکان شوک الکتريکي براي اپراتور وجود دارد. 18- حتما از کابلهاي داراي روکش پلاستيکي استفاده شود. اين کابلها بايد در فاصله حداقل 10 فوت از منبع جوشکاري باشد. 19- سيلندرهاي CO2 را هيچگاه بدون کلاهک حفاظتي نگهداري نکنيد. 20- غلتاندن سيلندرهاي CO2 در هر شرايطي ممنوع است، جهت حمل و جابجايي سيلندرها از چرخ يا گاريهاي مناسب استفاده کنيد. 21- هميشه دقت داشته باشيد سيلندرهاي CO2 را با زنجير يا تسمه مناسب به ديوار، چرخ دستي و يا گاري مهار کنيد. 22- در صورت نياز به اطلاعات بيشتر به آئين نامه هاي حفاظت فني و بهداشت کار مراجه كنيد.

دستگاه جوش آرگون آب خنک

  • طریقه جوشکاری: مناسب برای جوشکاری تیگ دی سی و تیگ دی سی پالاسی، تیگ ای سی، تیگ ای سی پالاسی و جوشکاری الکترود.
  • کاربرد: برای صنایع مختلف همچون لوازم خانگی، دوچرخه سازی، خودرو سازی و … مناسب می باشد.
  • جنس و مواد قابل اجرا: مناسب برای جوشکاری آلومینیوم و آلیاژ منیزیم آلومینیوم، فولاد آلیاژی، فولاد کربن، مس، آلیاژ تیتانیوم و … می باشد.

این دستگاه از تکنولوژی پیشرفته اینورتر دوبل استفاده شده است که بازدهی را تا 85% افزایش می دهد. ضمناً مصرف در حالت بی باری در این دستگاه بسیار پایین می باشد.دارای منبع توان موج مربعی بسیار عالی می باشد.این دستگاه مجهز به سیستم های حفاظتی اضافه ولتاژ، اضافه جریان و اضافه گرمایی نیز می باشد که باعث پایداری، طول عمر و فضای اعتمادسازی بیشتر می گردد.در این دستگاه با دارا بودن قابلیت تنظیم کردن جریان پالاس، فرکانس پالاس پهنای پالاس جریان ای اس و قسمت تمیز کنندگی شما قادر خواهید بود که یک حوضچه مذاب عمیق، پهن و موجدار بسیار زیبا داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>